.

 
Porodówka GAJA
Gaja - Bogini płodności i macierzyństwa. Wyłoniła się z Chaosu, tak więc była jednym z pierwszych bóstw, uosabiała płodność i macierzyństwo

 

Przedstawiam Wam pierwszy ekskluzywny produkt Silverbastis*PL - drewnianą porodówkę wykonaną według mojego projektu sprawdzonego przeze mnie w użyciu przez okres 2 lat. W tym czasie odbierałam w niej kocięta będąc w ciąży i opiekowałam się kociakami mając małe dzieci. Dzięki temu wiedziałam jakie elementy powinnam dorzucić aby zabezpieczyć maluszki przed zbyt chętnymi do pieszczot małymi 1-2 letnimi dziećmi i dopracowałam wszystkie szczegóły tak aby była ona wygodna, trwała, funkcjonalna i elegancka.  
 
      Główne cechy porodówki :
  • pełen wymiar  100cm x60cm x 40cm,

  • wymiar przestrzeni gniazda do ścianki działowej 75cm x 60cm,

  • waga całkowita 30 kg,

  • porodówka zabezpieczona przed wilgocia matowym lakierem,

  • oświetlenie

  • 2 dwustronne dywaniki ( mniejszy na wymaiar powieżchni gniazda i większy na wymiar całej podłogi w porodówce)

  • kauczukowe kółka z możliwością blokady,

 
Wymiary te oczywiście są dostosowane dla kotów Maine Coon. W razie potrzeby możemy robić porodówki w innych wymiarach dla kotów mniejszych ras.
 
 
Środkowa ścianka powstałą po to aby małe dziecko nie mogło sięgnąć i złapać kociaka. Kotka może bardzo komfortowo przechodzić przez dziecięce przeszkody i przebywać bezpiecznie w gnieździe. Zauważyłam tez że kotki od kiedy mają dodaną do porodówki tą ściankę dużo chętniej z niej korzystają.
 
Porodówka ma tą przewagę nad innymi, że jest dobrze zabezpieczona przed wilgocią i można ją bezpiecznie myć i dezynfekować przed kolejnymi porodami. Nie puchnie ona od rozlanego mleka, wody czy siku kociaka który jeszcze nie trafił tam gdzie powinien . Takie przemyślane w każdym detalu użytkowania porodówki można dostać tylko o nas. Dlatego nasze produkty są sygnowane logo mojej hodowli – które potwierdza jakość tego produktu.
 
Proszę zwrócić uwagę na róg wnętrza - tuż koło lampki jest dziura z zaślepką przez którą można wypuścić kabel lampki lub włożyć do porodówki poduszkę elektryczną
 
 Kotki z mojego doświadczenia w czasie bóli porodowych szukają miejsca małego, ciemnego i bardzo ukrytego dlatego lubię włożyć mniejszą budkę do porodówki aby zachęcić kotkę do chowania się w niej i dzięki temu przekonać do porodu właśnie w tym miejscu.
 
Jak widać w porodówce jest wystarczająco miejsca do komfortowego porodu i aby wygodnie zajmować sie kotką i kociętami przez pierwsze tygodnie.
 
 
  A tak wygląda porodówka już bez ścianki działowej, kiedy przychodzi czas na naukę jedzenia, picia oraz pierwszych prób korzystania z kuwetki. Jest tu dostatecznie dużo miejsca dla dorosłej kotki z małymi lub nawet trochę większymi kociętami. Kiedy kociaki podrosną i potrzebują więcej przestrzeni można otworzyć całą przykrywę i wyjąć ściankę działową aby powiększyć przestrzeń dla coraz większych i bardziej aktywnych kociąt.
 Okrągłe drzwiczki służą właśnie temu aby nad aktywne i wspinające się już 3 tygodniowe maluszki nie wypadły z gniazda. Kotka w tym czasie wygodnie wskakuje do nich przez otwartą górę kufra.
 
tak rozpoznacie nasze produkty <3
 
Dywaniki do porodówek są dwustronne dzięki czemu można z nich dłużej korzystać zanim zachodzi konieczność prania. Po obróceniu na czystą stronę zachowują zapach gniazda i matki więc nie niepokoimy za bardzo kociąt. Są sygnowane naszym znakiem - miałam przyjemność używać już tych dywaników i prałam je. Dywaniki zachowały wszystkie swoje właściwości.
 
dywaniki są sygnowane naszym znakiem
 
porodówka wykonana z drewna olchowego malowana matowym lakierem dzięki czemu mogliśmy dostatecznie zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem pazurami tych dorosłych kotów. A mam Maine Coony – to duże, ciężkie i silne koty. I taki mój koteczek jak skoczył na porodówkę i wysunął pazury, żeby się przytrzymać - wykonał ostatni atest solidności drewna. Nie pozostał nawet ślad po tym piruecie <3
 
a oto pełna gama dostępnych kolorów materiałów na dywaniki